środa, 23 grudnia 2015

Mince pies Barneya


Barney Desmazery postanowił odstąpić od tradycyjnej receptury na mince pies. Zamiast tradycyjnych tartaletek wypełnionych bakaliowym nadzieniem wykorzystał ciasto francuskie, zwinięte w roladki. Wypiekowi nadał wdzięczną nazwę „Barney’s roly-poly mince pies” ;) Barney sugeruje podanie mince pies na ciepło wraz z lodami waniliowymi, ale na zimno także są smaczne. 

2 prostokąty rozwałkowanego ciasta francuskiego (wymiary ok. 40x25 cm)
1 jajko
1 łyżka mleka
płatki migdałów

Mincemeat równomiernie rozłożyć na cieście francuskim, zostawiając wolne około 2 cm wzdłuż dłuższych krawędzi. Zwinąć ciasto, tworząc roladę. Należy zwijać ścisło, dociskając ciasto do nadzienia. Gdyby drugi brzeg nie chciał się przykleić do rolady, można go posmarować mlekiem i docisnąć. 

Roladę pokroić co 2-3 cm (z podanych proporcji powstanie około 30 ciastek). Plastry rolady kłaść na blachach wyłożonych papierem do pieczenia lub matami silikonowymi. Rozpłaszczyć nieco plastry dłonią, posmarować jajkiem rozmieszanym z łyżką mleka i posypać płatkami migdałów.

Piec w temperaturze 200°C przez 15-20 minut (piekłam na trzech poziomach z włączonym termoobiegiem i dolną grzałką). Przestudzić 5 minut, jeśli będą podawane na ciepło.

Roladki można też przez miesiąc mrozić w całości lub pokrojone na plasterki i upiec po rozmrożeniu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz