wtorek, 16 lutego 2016

Makaron z pieczoną kaczką według Goka Wana


To błyskawiczny przepis – świetny, gdy wracamy do domu bardzo głodni. Trzeba jednak mieć przygotowane wcześniej mięso z kaczki. Gok Wan poleca wykorzystać resztki z kaczki po pekińsku. Jednak następnym razem upiekę więcej piersi, które częściej się pojawiają na naszym stole niż kaczka w całości. Dodatek sosu sojowego jest według Goka opcjonalny, jednak potrawa ma tak delikatny smak, że radzę go nie pomijać. Nie miałam makaronu jajecznego, więc zastąpiłam go makaronem chow mein – też pszennym, ale bezjajecznym.

1 łyżka oleju arachidowego
200 g upieczonego mięsa z kaczki
½ ogórka
2 dymki
2 łyżki sosu hoisin
150 g chińskiego makaronu jajecznego
1 łyżka jasnego sosu sojowego

Ugotować makaron według przepisu na opakowaniu. Mięso z kaczki podzielić na nieduże kawałki. Z ogórka wyjąć łyżeczką pestki, a następnie pokroić go w cienkie słupki. Dymki pokroić w kilkucentymetrowe paseczki.

W woku mocno rozgrzać olej, smażyć w nim przez 2 minuty mięso kaczki, ciągle mieszając. Dodać do woka ogórek i dymkę. Smażyć przez 2 minuty, mieszając. 

Zdjąć wok z ognia. Dodać do niego sos hoisin oraz odrobinę wody, dobrze wymieszać. Dodać makaron oraz sos sojowy i znów dokładnie wymieszać. Podawać na ciepło.


Inspiracja: Gok Wan, Kuchnia chińska według Goka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz